Jako rodzice (i to zarówno ci, z kilkuletnim stażem, jak i ci dopiero co rozpoczynający swą rodzicielską przygodę), dostrzegamy różnorodne wyzwania, przed którymi staje dziś rodzic. Wśród nich, jako chrześcijanie, widzimy także wielkie wyzwanie do przekazywania wiary naszym dzieciom i dzielenia się z nimi własnym doświadczeniem Pana Boga. Wśród naszych znajomych, czy też w naszych parafiach, spotykamy innych rodziców, dla których również jest to ważna sprawa. Coraz lepiej rozumiemy także, że w ciągłym rozwijaniu naszej przyjaźni z Panem Bogiem w jakże odmiennych (od „przedrodzicielskich”) okolicznościach życia oraz w wypełnianiu zadania zapraszania do tej przyjaźni naszych dzieci, potrzebujemy wzajemnego wsparcia oraz możliwości wymieniania się doświadczeniem z innymi wierzącymi rodzicami.

Dostrzeganie potrzeb chrześcijańskich rodziców zachęca nas do podejmowania inicjatyw wspierających rodziców na drodze rozwoju ich własnej wiary, a także w wymagającym procesie przekazywania wiary dzieciom.

Obecnie prowadzimy comiesięczne spotkania dla rodzin, a raz w roku organizujemy kurs dla małżeństw:

  • Rodzinna sobota  – są to spotkania dla całych rodzin o różnym charakterze (kino domowe, warsztaty kulinarne, wspólna aktywność na świeżym powietrzu). Naszym pragnieniem jest stwarzanie przestrzeni i warunków, w których rodzice wraz z dziećmi będą mogli twórczo spędzać czas, by dzięki wspólnym aktywnościom umacniać więzi rodzinne i nawiązywać przyjaźnie z innymi rodzinami.  Spotkania odbywają się raz w miesiącu, w sobotę o godzinie 16. Terminy poszczególnych spotkań publikujemy poniżej oraz na naszej stronie na facebook’u.

  • Kurs małżeński  – to seria siedmiu spotkań stworzonych po to, by pomóc każdej parze w pracy nad wzmocnieniem relacji i budowaniem silnego małżeństwa. Przeżycie Kursu będzie bardzo wartościowe i pomocne także dla par przeżywających trudności czy kryzys. Formuła każdego spotkania jest bardzo prosta: posiłek, a po nim praktyczny wykład oraz czas na rozmowę miedzy małżonkami. Więcej informacji na stronie: kursymalzenskie.org/kurs-malzenski

 
Najbliższy kurs rozpocznie się w maju 2019 r.

 

Chcielibyśmy razem z innymi chętnymi rodzicami tworzyć chrześcijańskie środowisko rodziców, dla których ważny jest rozwój własnej wiary, a także prowadzenie do niej naszych dzieci. Jeśli jesteś zainteresowany spotkaniami, serdecznie zapraszamy do kontaktu oraz na naszą grupę na Facebook’u!

Terminy spotkań w ramach cyklu „Rodzinna sobota” w sezonie 2018/2019:

20 października    Kino familijne

24 listopada          Lampiony roratnie

15 grudnia             Dekorowanie pierników

31 grudnia             Zabawa sylwestrowa

9 lutego                Warsztaty wypiekania pizzy

9 marca                 „Dar Serca” – ozdabianie toreb płóciennych

13 kwietnia           Palemki wielkanocne

11 maja                 Rodzinny rajd rowerowy

15 czerwca           Ognisko

 

Grupa „Odpowiedzialni rodzice” na Facebook’u