C
elem naszej wspólnoty jest głoszenie Dobrej Nowiny, by jak najwięcej ludzi uwierzyło w Jezusa Chrystusa, a także mogło razem
z nami budować stabilne środowisko wzrostu wiary i życia, stając się gotowymi do służby i dzielenia się wiarą.
Taki cel obraliśmy sobie 10 lat temu, kiedy nasza wspólnota zaczęła się kształtować, on też określa naszą aktywność. W pierwszej kolejności zajmujemy się głoszeniem Dobrej Nowiny i pomaganiem sobie w stałym rozwoju duchowym. Staramy się poznawać Słowo Boże regularnie czytając je w modlitwie osobistej i podczas spotkań małych grup. Co tydzień spotykamy się też na modlitwie, aby razem dziękować za to, czym obdarowuje nas Bóg i ofiarowywać Mu nasze potrzeby. W małej grupie biblijnej każdy z nas poprzez Pismo Święte uczy się, jak poznawać wolę Bożą. Staramy się również wzajemnie wspierać się w zwykłych codziennych sprawach, tak by wspólnota była rzeczywistą wspólnotą życia, doświadczeniem Kościoła. Każdego roku wyjeżdżamy na letni tygodniowy obóz, który oprócz wypoczynku zapewnia jeszcze głębsze doświadczenie wspólnoty, a poprzez nią – Bożej miłości i troski. W ciągu roku mamy też okazje uczestniczyć w weekendowych rekolekcjach, konferencjach czy wspólnotowych Eucharystiach. Są też wydarzenia dające okazję do jeszcze lepszego poznawania się jak rajdy, górskie wyprawy, spływy kajakowe i inne wycieczki. Wspólnota gromadzi osoby dorosłe, rodziny, młodzież i dzieci.
Członkostwo
Nasza wspólnota nie ma formalnego członkostwa. Jedyne warunki wynikają z jej natury (eklezjalnej) i celu (akceptacja).No i po prostu trzeba chcieć w niej być.
Nasza wspólnota
- Została założona i jest kierowana przez Jezusa Chrystusa,
- jest tworzona przez ludzi którzy weszli w osobistą relację z Jezusem,
- jest spajana przez Duch Św.,
- kontynuuje Misje Jezusa – głoszenie Dobrej Nowiny!
Co wynika z celu wspólnoty?
- Akceptacja działania w sposób celowy,
- akceptacja treści celu,
- akceptacja drogi określonej w celu (najpierw „do siebie”, potem „do innych”),
- przyjęcie priorytetu – Ewangelizacji w działaniu,
- aktywny udział w życiu wspólnoty (budowanie środowiska), troska o budowanie własnej dojrzałości (modlitwa, Słowo, Eucharystia, spotkania biblijne),
- samodzielne podejmowanie służby, „czynienie” nie tylko uczniów, ale uczniów gotowych do służby; wspieranie innych w służbie.
Co wynika z natury wspólnoty?
- Wspólnota jest częścią Kościoła Katolickiego,
- to, co cechuje Kościół, cechuje też wspólnotę,
- uznanie autorytetu Chrystusa,
- przyjęcie Jezusa jako Pana i Zbawiciela,
- poddanie się prowadzeniu Ducha Św.,
- realizacja celu Misyjnego Kościoła.